کسب مجوز برای کشت جنین مشترک انسان و حیوان

جمعه 28 دی‌ماه سال 1386 ساعت 02:45 ب.ظ
هدف دانشمندان از پژوهش های جدید درباره دانش ژنتیک، باروری و جنین شناسی، مداوای بیماری های صعب العلاج همچون پارکینسون و آلزایمر است.

پژوهشگران انگلیسی برای کشت و پرورش رویان (جنین) تلفیقی حیوان و انسان از مقامات این کشور مجوز پژوهش و آزمایش ژنتیکی دریافت کردند.

به گزارش واحد مرکزی، خبرنگار شبکه تلویزیونی اسکای نیوز در گفتگوی زنده درباره موضوع جنجالی کشت نوعی جنین مشترک انسان و حیوان گفت: هدف دانشمندان از پژوهش های جدید درباره دانش ژنتیک، باروری و جنین شناسی، مداوای بیماریهای صعب العلاج همچون پارکینسون و آلزایمر است زیرا آنها با پژوهشهای بیشتر روی سلول های بنیادین انسان و حیوان می توانند بسیاری از امراض صعب العلاج را درآینده درمان کنند.

وی درباره مراحل پیشرفت متخصصان در زمینه کشت جنین انسان وحیوان گفت: ازآنجا که مشکل کنونی آنها نبود منبع خوبی برای تخمکهای انسان است اکنون در مرحله انتخاب تخمک های بارور شده هستند که تنها از روش آی.وی.اف به دست می آید.

وی افزود: درحال حاضردوگروه متخصص پژوهشگر در زمینه کشت و پرورش جنین حیوان و انسان در نیوکاسل و لندن با اخذ مجوز یکساله در مرحله مطالعه برای ترزیق دی .ان .ای انسان به تخمکهای حیوانات بویژه خرگوش و گاو هستند.

این در حالی است که منتقدان از لحاظ اخلاقی این موضوع را زیرسوال برده اند.

به نقل از عصر ایران

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo