افزایش استفاده از مواد مخدر شیشه برای لاغری زنان!

چهارشنبه 30 بهمن‌ماه سال 1387 ساعت 09:40 ب.ظ


یک آسیب شناس اجتماعی گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده استفاده از مواد مخدر شیشه برای لاغری زنان در باشگاههای بدنسازی و آرایشگاهها افزایش پیدا کرده است.

دکتر مجید ابهری آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: از آنجایی که انواع مواد روان گردان شیشه، توزیع کنندگان آنها وحتی مراکز تولید شان مورد شناسایی و مبارزه نیروهای انتظامی و قضایی قرار گرفته است اما هم اکنون با تبلیغات فریبنده نسبت به عرضه این مواد اقدام می شود.

تقویت عضلات ، آماده سازی بدن برای پذیرش انواع ورزشهای مناسب برای بدنسازی، ایجاد انرژی و مقابله با چین و چروک پوست و...از جمله تبلیغات کاذب و فرینده ای هستند که توسط سوداگران مرگ در آرایشگاهها و سالنهای بدنسازی مورد استفاده قرار می گیرند.

وی در ادامه افزود: با مطرح کردن تبلیغات کاذب سوداگران مرگ در سالنهای بدنسازی و آرایشی به دنبال طعمه می گردند که زنان نیز در اکثر موارد گرفتار این تبلیغات می شوند.

مواد مخدرشیشه باعث تضعیف بافت عضلانی ، اختلال در سیستم عصبی و مغزی و از بین رفتن قدرت  تشخیص جوانان می شود
کارشناسان معتقدد مصرف شیشه برای لاغری دربین زنان به دلیل تبلیغاتی که توسط فروشندگان مواد صورت می گیرد باعث افزایش استفاده از این ماده در میان زنان شده است.

این آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری تاکید کرد: مواد مخدری مانند شیشه باعث تضعیف بافت عضلانی، اختلال درسیستم عصبی و مغزی واز بین رفتن قدرت تمیز و تشخیص  افراد می شود و عواقب ناگواری به بار می آورد.

در برخی از اماکن مانند آرایشگاه‌ها و باشگاه‌‌های ورزشی به منظور لاغر شدن و رفع برخی بیماریها مصرف مواد مخدر شیشه به جوانان بخصوص زنان توصیه می‌شود.

ابهری از نهادهای مرتبط به ویژه اداره اماکن نیروی انتظامی درخواست کرد ضمن کنترل مراکزی مانند بدنسازی و آرایشگاهها ، دروغ بودن این تبلیغات و سرانجام تلخ و دردناک این شعارهای دروغین را برای جوانان علاقه مند به ورزش و بدنسازی و بانوان مشخص کنند.

این استاد دانشگاه در پایان به مهر گفت: باید آگاهی های لازم در این رابطه به جوانان ارائه شود تا این اقشار بدانند که عرضه کنندگان شیشه ، مصرف کننده جدید می خواهند و این بار نیز باید با شکست مواجه شوند.

پیش از این رئیس مرکز مشاوره و مددکاری نیروی انتظامی نیز از افزایش گرایش به مصرف شیشه در میان زنان ایرانی خبر داد و گفت:‌ تبلیغات نادرست و اشتباه،‌ مصرف شیشه را در زنان کشور رواج داده است .

محمد‌رضا حاجی‌لو با اشاره به مصرف رو به افزایش زنان به مواد مخدر گفته بود: گرایش به شیشه در بین زنان به دلیل تبلیغات سوء‌ و نادرستی است که از سوی موادفروشان صورت می‌گیرد.

منبع

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo