X
تبلیغات
رایتل

کارزاری به نام زندگی مشترک

چهارشنبه 12 مرداد‌ماه سال 1390 ساعت 08:45 ب.ظ

  هیچ دورانی به اندازه سالهای اولیه زندگی مشترک برای زوجین خاطره انگیز و لذتبخش نیست و ازسوی دیگر هیچ مسئله ای همانند ازدواجی که درسالهای ابتدایی مملو از دشمنی، نارضایتی، دلخوری و رنجش باشد دیگران را متأثر نمی کند.

حقیقت این است که لزومی ندارد در سال های اولیه، ازدواج به صحنه جنگ تبدیل شود. در واقع با شکیبایی و گذشت می توان این سالها را به دورانی سرشار از شادی تبدیل کرد. برای اینکه ازدواجی موفق داشته باشید توصیه های زیر را سرلوحه زندگی خود قراردهید:

1- با همسرتان با صداقت برخورد کنید و افکار و احساسات خود را با او در میان بگذارید. این کار غالبا نتایج مثبتی درپی دارد. به قول قدیمی ها: «سکوت طلاست» ولی این ضرب المثل درمورد کسانی که به تازگی ازدواج کرده اند صادق نیست. فقدان ارتباط ممکن است همسرتان را سردرگم کرده و او را در مورد نیات شما دچار تردید کند.


2- گوش شنوا داشته باشید. ازدواج شراکتی است که بر بده و بستان استوار است. بنابراین با دقت به حرفهای همسرتان گوش دهید. عقاید او به اندازه عقاید شما اهمیت دارد و بر هر تصمیمی که در آینده می گیرد تأثیر می گذارد.

3- درخواست های منطقی داشته باشید
. درخواست های غیرمنطقی حاصلی جز دلخوری و مشاجرات بی پایان ندارد. سعی کنید با همسر خود به توافق برسید. شاید بتوان گفت سازش یکی از پایه های مستحکم یک زندگی زناشویی شاد می باشد.

4- به حریم خصوصی همسرتان احترام بگذارید. تنها نتیجه ای که از محدودیت قائل شدن درمورد اعمال و افکار همسرتان نصیب شما می شود، مقاومت اوست. احترام گذاشتن به حریم خصوصی باعث می شود عشق و اعتماد فی مابین پررنگ تر شود.

5- به عقاید همسرتان احترام بگذارید. یادتان باشد او نیز به اندازه خود شما شایسته دریافت احترام و محبت است. بنابراین هرگز در ارزش قائل شدن به نظرات و زحمات او تردید به خود راه ندهید.

6- علاقه و توجه خود را به همسرتان نشان دهید
. این کار بسیار آسان است. دادن هدیه، دسته گل، نامه تشکرآمیز یا عذرخواهی و نوازش کردن، راه هایی آسان ولی موثر برای نشان دادن علاقه شما به همسرتان است.

7- با همسرتان خوش اخلاق باشید
. به قول قدیمی ها: «با خنده تو، همه به خنده می افتند... ولی باید به تنهایی گریه کنی». این گفته درمورد زوجین جوان مصداق دارد. خنده و خوش اخلاقی از اجزای مهم یک ازدواج موفق است. اگر هنگام غم و شادی بخندید متوجه می شوید که می توانید بر هر مشکل کوچکی غلبه کنید.

مراقب باشید:

- کارهای خانه را با همسرتان تقسیم کنید.

- بابت اشتباهات خود عذرخواهی کنید.

- وقتی می دانید حق با شما نیست سعی نکنید حق را به خودتان بدهید. برخوردکردن از موضع بالا شما را به هیج جا نمی رساند.

- درباره مشکلات شخصی خود بحث نکنید و در حضور اعضای خانواده یا دوستان همسرتان را مورد انتقاد قرار ندهید. بهترین راه برای حل مشکلات، مذاکره رودررو با همسرتان است.


منبع

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo