X
تبلیغات
رایتل

چرا اعضای خانواده باید دور هم شام بخورند؟

دوشنبه 20 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 08:18 ب.ظ


ممکن است بسیار شنیده باشید که بهتر است خانواده دور هم شام بخورند. آنچه فرزندان سر میز شام می خواهند بیش از هر چیز حضور پدر و مادر است. مطالعات نشان داده اند که فرزندانی که به طور مرتب همراه خانواده شام می خورند، کمتر دچار اعتیاد شده و به سراغ الکل و تنباکو می روند.

اما کارشناسان می گویند در واقع مساله غذا خوردن نیست. مساله این است که وقتی افراد با هم غذا می خورند، با هم به پیاده روی می روند و اوقات زیادی را با هم سپری می کنند روابط اعضای خانواده محکمتر می شود و خانواده های سالمتری دارند.
سعی کنید همراه با خانواده برای صرف شام یا ناهار بیرون از خانه بروید و اوقاتی را بدین گونه با هم سپری کنید.با هم آشپزی کنید .حتی کوچکترین فرد خانواده هم می تواند کمک کند اگر چه او بسیار ریخت و پاش می کند اما اجازه دهید او هم در آشپزی کمک کند چرا که این کار بسیار لذت بخش است و صمیمیت را در خانواده افزایش می دهد.

به گزارش سلامت نیوز دوستانتان را به عصرانه ای دعوت کنید بدین گونه خانواده با اجتماع و افراد دیگر ارتباط برقرار می کند چیزی که برای هر خانواده ای ضروری است.

مثلا می توانید یکی از روزهای اول هر ماه را به این کار اختصاص دهید. ورزشی را که دوست دارید به فرزندتان معرفی کنید و او را با این ورزش آشنا کنید. با همه ی اعضای خانواده به پیاده روی بروید. دوستان فرزندانتان را به خانه ی خود دعوت کنید و عصری را با آن ها سپری کنید. این ها کارهایی هستند که یک خانواده ی سالم می توانند برای داشتن یک سبک زندگی سالم انجام دهند.

سلامت نیوز

 

نظرات جالب:


پسرطلا
سه شنبه 21 آذر 1391 ساعت 08:59 AM

بابام می گفت:
تا سبزی خوردن پاک نکنی؛
تا سر دیگ غذا بخار غذا بی اشتهات نکنه؛
تا بچه کوچکت از لباسات آویزون نشه؛
نمی فهمی زنها چطورین/ اگه روبروی زنت بشینی سبزی پاک کنی؛ اگه کنار زنت بایستی و سیب زمینی پیازشو آماده کنی؛ اگه ... ؛علاوه بر اینکه زنه ازت راضی میشه هم غرزدنش کمتر میشه  و هم خوب می تونی بفهمی زنتو
برداشت:
1 ـ ممکنه سر اندازه سرخ شدن سبزی قورمه دعواتون بشه و به این نتیجه برسی که آشپزخونه یا جای شماس یا من
2 ـ ممکنه  موقعی که بهش کمک میکنین؛ خانومتون با کمال عشق بشما  بره روی کاناپه بشینه و  سریال ببینه و اگه در این موقع بچهه چیزی ازش بخواد احتمالاً  بگه به بابات بگو بهت بده
3 ـ ممکنه بخاطر خوشنمکی یا بی مزه گی  غذایی که شما پختین سر سفره غذا از روی حسادت زنانگی بگه: ببین عمراً اگه به من برسی و در اینجاس که شما به یادتون میافته  که چه غذاهای بد پختیو سر سفره با زجر قورت داین و حاضر نشدین با اعتراضتون ناراحتش کنین


لوک
چهارشنبه 22 آذر 1391 ساعت 9:50 PM
ای پسرطلای زن ذلیل الان به ماهیت خانم ها پی بردی؟ هان!

بانکی
پنجشنبه 23 آذر 1391 ساعت 12:36 PM
برنامه غذایی یک کارمند بانک:

صبحانه:
در محل شعبه و در معیت تنی چند از همکاران راس ساعت 8 صبح  بعد از اصرار و التماس به  همکار تدارکی جهت خرید مایحتاج صبحانه سرو میشود

نهار:
بعد از تشکر از آخرین مشتری بابت انتخاب بانک ما و علی الخصوص باجه ما و بدرقه ایشان تا درب شعبه  ضمن اطمینان از غفلت خزانه دار شعبه یواشکی سراغ خورجین اهدایی توسط  عیال مربوطه رفته تا نهار مان را که بیش از 18 ساعت از طبخ آن گذشته رو مجدداً داغ نموده و بدلیل استرس آقای سوپروایزر و خزانه دار و پول رسان محترم فوراً نسبت به بلع غذای گداخته اقدام مینماییم.

شام:
اکثر اوقات بدلیل افزایش کلسترول خون و خواب های آشفته ای که در مدت زمان خواب یادی از ما بانکی های بی تحرک  مینمایند از خوردن شام انصراف میدهیم.

از این مطالعات صورتگرفته و این کارشناسان خبره و همه چی حل کن درخواست تحقیقات بیشتر و مطالعات فراگیرتری داریم تا ما هم از خوردن شام یا بهتر بگم خوردن غذا با خانواده لذا ببریم.

البته اضافه مینماید که اخیراً هم به هنگام اعلام تعطیلی هایی مثل اجلاس نامتعهد ها و مناسبت های آلودگی هوا و غیره ما کارمند های بانکی مورد  کم لطفی قرار گرفته و ضمن حضور در محل شعبه پذیرای  حجم فراوانی از کارکنان ادارات تعطیل شده میباشیم.

یک زجر کشیده
پنجشنبه 23 آذر 1391 ساعت 4:06 PM
آقای پسرطلا  حالا باباتون به حرفی زد شما چرا جوگیر شدی؟
بابای شما یه وقتی حتماً بچه مچه نداشته از سر بی حوصلگی نشست کنار ضعیفه اش چهارتا تره سبزی هم پاک کرد دلیل نمیشه که شما هم  با یه بچه لی لی به لالای خانم خانما بزاری که مجبور بشی همچین زجری به زجرای سایق لاحق کنی

پسرطلا
جمعه 24 آذر 1391 ساعت 1:13 PM
آقای لوک احتمالن مجردی. در ضمن من از امکان وجود همچین حالت هایی گفتم و الا با گوش کردن به توصیه های بابایی کلی از مشکلات زندگیم حل شده.
 حالا میخوام از احتمالات دیگه بگم:
جونم واسطون بگه ممکنه خانمی وقتی بیبنه که آقاشون علاوه بر مشغلات کاری، توی خونه هم همچین بیخچال تشریف ندارن و زندگی مشترک اونقد براش مهمه که حاضر نیست بیکار بشینه و  زل بزنه به صفحه  تلویزیون  و سریال ها آبدوق خیاری ببینه کلی انرژی مثبت میگریه و احتمالاً از میزان  نق زدن ها و  غرغر کردن دست برمیداره
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo