X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

ازدواج انسان با روبات امکانپذیر شد

سه‌شنبه 24 مهر‌ماه سال 1386 ساعت 10:03 ب.ظ

4 مهر 1386 - مهر- گروهی از متخصصان هوش مصنوعی از امکان طراحی و ساخت روبات‌هایی که امکان ازدواج با آنها وجود دارد خبر دادند
«دیوید لوی» از محققان برجسته هوش مصنوعی در دانشگاه ماستریخ هلند گفت: این پیش‌بینی دور از ذهن نیست که تا سال 2050 در ایالت ماساچوست آمریکا ازدواج با روبات‌ها قانونی اعلام شود.
http://www.itiran.com/?type=news&id=8681

این محقق اخیرا مدرک دکتری خود را بر روی موضوع روابط انسان و روبات اخذ کرده است. دیوید لوی افزود: طی سال‌های گذشته تمایل فراگیری شکل گرفته مبنی بر آنکه روبات‌ها بیش از گذشته با ظاهری مشابه انسان‌ها طراحی و ساخته شوند. همچنین این تمایل نیز شدت یافته است که ارتباط میان دنیای روبات‌ها و انسان‌ها بیش از گذشته شود.
براساس پیش بینی این محقق، در آینده روبات‌ها انسانی‌تر خواهند شد و دارای شخصیتی خواهند شد که انسان‌ها مجذوب آنها شده و به آنها علاقه‌مند می‌شوند و حتی ممکن است با آنها ازدواج کنند.
بر اساس گزارش لایو ساینس، این درحالی است که سال گذشته هنریک کریستین موسس شبکه تحقیقات روباتیک اروپا پیش‌بینی کرده بود مردم تا 5 سال آینده بتوانند روابط نزدیک‌تری با روبات‌ها داشته باشند و دیوید لوی نیز این پیش‌بینی را محتمل دانسته است.به نقل از:

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo