X
تبلیغات
رایتل

تازه ترین حیوان خانگی روباتیک به بازار می آید

یکشنبه 26 خرداد‌ماه سال 1387 ساعت 07:37 ق.ظ

 

خبرگزاری فرانسه از سئول به نقل از روزنامه کره تایمز نوشت ، "پومی Pomi "( برگرفته از کلمات تعامل چند مودالی پنگوئن روبات) می تواند ببیند، بشنود، لمس کند ، از خود رایحه پخش کند و شکلک این روبات توسط موسسه دولتی تحقیقات الکترونیک و مخابرات یا ETRI ساخته شده و این موسسه قصد دارد آن را برای مصرف تجاری ارایه دهد

.
این موسسه اعلام کرد نرم افزار "پومی" که شکل های بروز احساسات انسانی را تقلید می کند ، تا پایان ماه آینده میلادی به بازار عرضه خواهد شد.
این روبات لب ها، ابروها و حتی تخم چشمانش را به هر صورت که بخواهد تکان می دهد و می تواند متناسب با احساساتش دو نوع رایحه از خود خارج کند.
طبق این گزارش، در "قفسه سینه" این روبات دستگاهی کار گذاشته شده که وقتی آن را لمس می کنند، بسته به حل و هوای پومی ضربانهای مختلفی پیدا می کند.
پومی به گونه ای برنامه ریزی شده که از طریق فناوری تشخیص صدا ، به شخصی که با آن کار می کند جواب می دهد و حسگرهای مختلف به آن امکان می دهد انسان را بشناسد و جای او را تعیین کند.
موسسه تحقیقات الکترونیک و مخابرات کره جنوبی در بیانیه ای گفت استفاده از "فناوری نمایش حالات چهره و تعامل با کاربر"، باعث بهبود کیفیت همراهان روباتیک انسان می شود و در ضمن به ساخت روباتهای خدماتی هوشمند تر کمک می کند.
پنگوئن پومی به دنبال کوآلای روباتیک به نام "کوبی" و خرگوش روباتیک به نام "رابی" به بازار می آید.
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo